Česky
English
TOPlist

Akce SVATEBNÍ CESTA

Nevěsta, která si zapůjčí nebo koupí svatební šaty v hodnotě min. 7 000 Kč, získává od svatebního domu Vera v Břeclavi dárek: Svatební cestu na 3 dny v romantickém historickém městě Noto na Sicílii s jednodenním výletem na moře s chytáním ryb a plavbou po pobřeží PortoPala - nejjižnějším bodem Evropy.

Nabídka platí kromě měsíce srpna.
Na další dny poskytujeme slevu 10% z ceny, kterou zjistíte na www.booking.com


NotoHistorické sicilské město Noto bývá často označováno jako barokní perla ostrova. Najdeme jej necelých 6 km od jihovýchodního pobřeží Sicílie, kde je terasovitě vystavěno v kopci.
Město Noto leží společně s dalšími městečky jako je Caltagirone, Militello Val di Catania, Catania, Modica, Palazzolo, Ragusa a Scicli v údolí Val di Noto. Všechna tato města byla znovu vystavěna po mohutném zemětřesení, které zasáhlo Sicílii v roce 1693. Proto je pro ně charakteristický pozdně barokní styl na vysoké architektonické a umělecké úrovni. Města byla v roce 2002 zapsána na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO.
Samotné Noto stojí na místě, kde se kdysi nacházelo staré město Nota Antica. Pro jeho výstavbu, která probíhala v 18. století, byl použit zdejší bílý vápenec, který působením slunečního záření získává pěknou zlatohnědou barvu. Dominantou města je dnes dóm sv. Mikuláše se dvěma věžemi z 18. století.
Další významnou stavbou je kostel Crocifisso z roku 1728 od architekta Gagliardiho. V jeho interiéru se ukrývá socha Panny Marie od Francesca Laurany pocházející z roku 1471. Ve mstě narazíte ještě na mnoho dalších překrásných staveb, nádherných paláců, historická a archeologická muzea. Pokud si půjčíte auto, můžete se vydat na výlet do 30 km vzdáleného historického města Syrakusy či nedalekého archeologického města Eloro. 

TOP